Technologia

Najwyższa Jakość i Technologia - Szkło Profilowe LINIT®EcoGlass od Glasfabrik Lamberts

Stawiamy na najlepsze materiały i doświadczenie, dlatego wykorzystujemy szkło profilowe LINIT®EcoGlass, powstające w hucie Glasfabrik Lamberts z Bawarii (Wunsiedel), która szczyci się ponad stuletnią historią. Od momentu jej powstania w 1887 roku firma nieprzerwanie podkreśla w swoich wyrobach przywiązanie do najlepszych szklarskich tradycji i niezrównanej jakości.

Technologia szkła LINIT®EcoGlass opiera się na masie sodowo-wapniowo-krzemianowej. Jego produkcja przebiega w kilku częściach – od uformowania z płynnego materiału kształtu odpowiedniego ceownika po proces nadania odpowiedniej plastyczności, chłodzenia i utwardzania. Po precyzyjnie przeprowadzonym schłodzeniu szkło jest automatycznie przycinane do pożądanej długości, a następnie przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości. Jej uzyskanie jest możliwe tylko dzięki stosowanym w hucie najnowocześniejszym technologiom oraz wiedzy i doświadczeniu czuwających nad przebiegiem procesu specjalistów.

Na wyjątkowość produktów Glasfabrik Lamberts składa się także czerpanie z rodzinnych tradycji i łączenie ich z możliwościami nowych technologii. Z jednej strony spełniają wysokie wymagania architektów, z drugiej – są cenione również za atrakcyjną cenę, stanowiąc doskonałą alternatywę dla instalacji ze szkła i aluminium. Dzięki rozbudowanej strukturze partnerskiej z niemieckich rozwiązań korzystają klienci na całym świecie, stosując je w zróżnicowanych projektach – od designerskich muzeów czy teatrów po obiekty użyteczności publicznej, jak szpitale, stadiony czy centra handlowe.

Lamberts jest pierwszym na świecie producentem wykorzystującym technologię opalania pieca szklarskiego gazem w otoczeniu tlenu. To obecnie najbardziej ekologiczna metoda wyrobu szkła. Pionierskie podejście firmy zostało podyktowane chęcią ulepszania procesu produkcyjnego i ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu poziom emisji szkodliwych substancji został maksymalnie zredukowany. Poza samym piecem Glasfabrik Lamberts dba o prowadzenie zrównoważonego biznesu także w innych aspektach, wdrażając metodę recyklingu stłuczki szklanej. Wkład producenta w rozwój przyjaznych dla środowiska technologii i świadome, odpowiedzialne podejście zostały docenione w międzynarodowym konkursie organizowanym przez znany magazyn "Sustainable Industries", który wyróżnił produkty LINIT®EcoGlass jako jedne z najlepszych rozwiązań budowlanych 2008 roku. Co ważne, szkło profilowe Lamberts jest jedynym szklanym produktem wśród laureatów konkursu.

Produkt ekologiczny

Wdrożone przez producenta rozwiązania wyróżnia wyjątkowa dbałość o ekologię.

Stosowana koncepcja szkła ekologicznego EcoGlass opiera się na czterech solidnych filarach, co sprawia, że to jeden z najbardziej zrównoważonych produktów budowlanych. To m.in.:

Piec opalany tlenem – pionierski krok, który powstał z chęci ulepszania procesów produkcyjnych. Uszlachetnienie procesu sprawiło, że emisja związków NOx została zredukowana niemalże do zera.

Zielona energia odnawialna – od 2011 roku Glasfabrik Lamberts wykorzystuje wyłącznie odnawialną energię. Jej siedziba mieści się w Wunsiedel, jednym z najbardziej ekologicznych miast w Niemczech.

Recykling szkła – dzięki odpowiedzialnemu podejściu do rozwoju i środowiska Lamberts szczyci się 100% recyklingiem szkła.

Zrównoważony rozwój wymaga perspektywicznego podejścia. Po poddaniu recyklingowi szkło producenta nie powoduje efektów szkodliwych dla środowiska.