Technologia

Najwyższa Jakość i Technologia - Szkło Profilowe LINIT®EcoGlass od Glasfabrik Lamberts

Stawiamy na najlepsze materiały i doświadczenie, dlatego wykorzystujemy szkło profilowe LINIT®EcoGlass, powstające w hucie Glasfabrik Lamberts z Bawarii (Wunsiedel), która szczyci się ponad stuletnią historią. Od momentu jej powstania w 1887 roku firma nieprzerwanie podkreśla w swoich wyrobach przywiązanie do najlepszych szklarskich tradycji i niezrównanej jakości.

Technologia szkła LINIT®EcoGlass opiera się na masie sodowo-wapniowo-krzemianowej. Jego produkcja przebiega w kilku częściach – od uformowania z płynnego materiału kształtu odpowiedniego ceownika po proces nadania odpowiedniej plastyczności, chłodzenia i utwardzania. Po precyzyjnie przeprowadzonym schłodzeniu szkło jest automatycznie przycinane do pożądanej długości, a następnie przechodzi rygorystyczną kontrolę jakości. Jej uzyskanie jest możliwe tylko dzięki stosowanym w hucie najnowocześniejszym technologiom oraz wiedzy i doświadczeniu czuwających nad przebiegiem procesu specjalistów.

Na wyjątkowość produktów Glasfabrik Lamberts składa się także czerpanie z rodzinnych tradycji i łączenie ich z możliwościami nowych technologii. Z jednej strony spełniają wysokie wymagania architektów, z drugiej – są cenione również za atrakcyjną cenę, stanowiąc doskonałą alternatywę dla instalacji ze szkła i aluminium. Dzięki rozbudowanej strukturze partnerskiej z niemieckich rozwiązań korzystają klienci na całym świecie, stosując je w zróżnicowanych projektach – od designerskich muzeów czy teatrów po obiekty użyteczności publicznej, jak szpitale, stadiony czy centra handlowe.

Lamberts jest pierwszym na świecie producentem wykorzystującym technologię opalania pieca szklarskiego tlenem. To obecnie najbardziej ekologiczna metoda wyrobu szkła. Pionierskie podejście firmy zostało podyktowane chęcią ulepszania procesu produkcyjnego i ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu poziom emisji szkodliwych substancji został maksymalnie zredukowany. Poza samym piecem Glasfabrik Lamberts dba o prowadzenie zrównoważonego biznesu także w innych aspektach, wdrażając metodę recyklingu stłuczki szklanej. Wkład producenta w rozwój przyjaznych dla środowiska technologii i świadome, odpowiedzialne podejście zostały docenione w międzynarodowym konkursie organizowanym przez znany magazyn "Sustainable Industries", który wyróżnił produkty LINIT®EcoGlass jako jedne z najlepszych rozwiązań budowlanych 2008 roku. Co ważne, szkło profilowe Lamberts jest jedynym szklanym produktem wśród laureatów konkursu.

Produkt ekologiczny

Wdrożone przez producenta rozwiązania wyróżnia wyjątkowa dbałość o ekologię.

Stosowana koncepcja szkła ekologicznego EcoGlass opiera się na czterech solidnych filarach, co sprawia, że to jeden z najbardziej zrównoważonych produktów budowlanych. To m.in.:

Piec opalany tlenem – pionierski krok, który powstał z chęci ulepszania procesów produkcyjnych. Uszlachetnienie procesu sprawiło, że emisja związków NOx została zredukowana niemalże do zera.

Zielona energia odnawialna – od 2011 roku Glasfabrik Lamberts wykorzystuje wyłącznie odnawialną energię. Jej siedziba mieści się w Wunsiedel, jednym z najbardziej ekologicznych miast w Niemczech.

Recykling szkła – dzięki odpowiedzialnemu podejściu do rozwoju i środowiska Lamberts szczyci się 100% recyklingiem szkła.

Zrównoważony rozwój wymaga perspektywicznego podejścia. Po poddaniu recyklingowi szkło producenta nie powoduje efektów szkodliwych dla środowiska.