Szkło profilowe – przeznaczenie

Przeznaczenie szkła profilowego LINIT®EcoGlass nie ogranicza się tylko do standardowych przeszkleń fasadowych.

Stanowiąc doskonałą bazę dla kreatywnych pomysłów architektów, materiał jest wykorzystywany również na inne sposoby, takie jak: druga skóra, przeszklenia zewnętrzne, okładziny elewacyjne, żaluzje szklane, ścianki wewnętrzne czy przeszklenia łukowe.

Przeszklenia zewnętrzne

Światło naturalne ma nieoceniony wpływ na samopoczucie. To także źródło wrażeń estetycznych, podkreślające przestrzeń i aranżację wnętrz. Duże przeszklenia zewnętrzne pozwalają w pełni wykorzystać jego potencjał.

Ważną cechą przeszkleń zewnętrznych jest zastosowanie w materiale rozwiązań izolujących, które podnoszą jakość wpadającego do budynku światła. Dzięki izolacji nie ma też problemu z elementami zaciemniającymi, jak rolety czy zasłony. Sprawdza się to zwłaszcza w kompleksach sportowych, biurowcach czy budynkach przemysłowych, zapewniając użytkownikom optymalne naświetlenie i lepsze samopoczucie.

Okładziny elewacyjne

Szkło profilowe LINIT®EcoGlass znajduje również zastosowanie jako okładzina elewacyjna, stanowiąc efektowną alternatywę dla standardowych rozwiązań.

Chcąc podkreślić niepowtarzalny charakter budynku, warto odejść od klasycznych tynków czy ceramiki i postawić na wyrafinowany efekt szkła. Aby w pełni sprostać indywidualnym wymaganiom, okładziny dostępne są w kilku wersjach, m.in. piaskowanej i emaliowanej.

Druga skóra

Jednym ze sposobów wykorzystania szkła LINIT®EcoGlass jest zastosowanie go jako tzw. skóry szklanej. W takim wydaniu materiał stanowi dodatkową warstwę umieszczaną na elewacjach i fasadach.

Właściwości szkła i jego charakter - wraz ze zredukowaną liczbą profili mocujących - pozwalają stworzyć niebanalny efekt, obok którego trudno przejść obojętnie. To interesująca alternatywa dla płaskiego szkła i sposób na podkreślenie oryginalności budynku. Aby podkreślić ją jeszcze mocniej, można zastosować podświetlenie. Szkło profilowe LINIT®EcoGlass to też świetny sposób ciepłe wnętrza – materiał pomaga w utrzymaniu pożądanej temperatury w budynku.

Żaluzje szklane

Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowanie szkła także jako żaluzji chroniących przed słońcem i wysoką temperaturą.

Wykorzystanie materiału LINIT®EcoGlass w żaluzjach pozwala uzyskać bardzo elegancki i przestronny efekt. Dzięki możliwościom wyprzedzającym specyfikę szkła płaskiego, LINIT®EcoGlass szczyci się ponadprzeciętną wytrzymałością. Stanowi też świetną barierę przed słońcem i za wysoką temperaturą w budynku. Co więcej, żaluzje można stosować jako element stały lub ruchomy. Konstrukcja wymaga precyzyjnego podejścia i dostosowania odpowiednich wsporników oraz części mocujących.

Ścianki wewnętrzne

Szkło profilowe to także dobry sposób na ściany wewnętrzne, gwarantujący stały dostęp do światła naturalnego.

Decydując się na wykorzystanie szkła profilowego jako ścianek wewnętrznych, zyskuje się nie tylko lepiej oświetlone wnętrze, ale też więcej przestrzeni. Bez względu na zastosowany rodzaj szklenia, materiał daje szerokie możliwości niebanalnego wykończenia wnętrz. Odchodząc od tradycyjnych rozwiązań, można stworzyć nowy, niepowtarzalny charakter wnętrza. Typowe ścianki szklane montuje się do podłogi i sufitu.

Mocowanie punktowe

Mocowanie punktowe jest możliwe dzięki zastosowaniu szkła profilowego z otworami. Dzięki nowatorskiej metodzie nie trzeba wykorzystywać profili mocujących.

Nowoczesny typ mocowania wyróżnia minimalistyczny efekt. Zapewnia komfort nie tylko w fazie projektowej, ale i samym użytkowaniu. Można je stosować np. na balustradach. Od strony technicznej do umieszczenia szkła na konstrukcji stosuje się specjalne, niemalże niedostrzegalne rotule. Aby materiał był dobrany odpowiednio, konieczne jest wcześniejsze dopasowanie go do założeń konstrukcyjnych.

Przeszklenia łukowe

Poza ściankami, żaluzjami czy okładzinami, szkło profilowe sprawdza się również w przeszkleniach łukowych. Jego właściwości sprawiają, że to korzystna alternatywa dla rozwiązań konkurencyjnych (np. ze szkła giętego).

Przeszklenia łukowe nadają budynkom oryginalny charakter i podkreślają ich styl. Szkło LINIT®EcoGlass oferuje bardzo szeroki wybór rozmiarów – od niewielkich, kilkumetrowych po okazałe, sprawdzające się w większych konstrukcjach. Poza samym efektem ogromną zaletą rozwiązania jest łatwy i szybki montaż.